До 110 річниці обрання Теодора Рузвельта віце-президентом США 4 березня 1901 року

Автор посту: Марк Гартнер, спеціаліст економічного відділу Посольства США

Теодор Рузвельт, 26-й президент США

Посада президента надає людині необмежений доступ і можливість впливати на політику і майбутнє нації. Теодор Рузвельт, 26-й президент Сполучених Штатів (1901-1909), використовував свій вплив і доступ для модернізації Сполучених Штатів таким чином, що призвело до сильного покращання комерційного клімату та природного середовища, які впливають на розвиток країни й дотепер.

Теодор Рузвельт народився в 1858 році і виріс у динамічний період після Громадянської війни, коли Сполучені Штати швидко модернізували економіку через промислові здобутки, інновації у коммерції та роздрібній торгівлі, а також появи вільної конкуренції ЗМІ по всій країні. Він дуже швидко виріс у політиці та став вченим у молодому віці: його історичні нариси часто публікували у Нью-Йорку, хоча він був наймолодшим представником від штату, він також був активним борцем з корупцією та був обраний губернатором штату Нью-Йорк, коли йому було 41 рік в 1899 році. ( Його далекий родич Франклін Рузвельт, 32-й президент Сполучених Штатів, який перебував на посаді президента у 1933-1945 рр., пройшов подібний шлях, теж обіймаючи свого часу посаду губернатора штату Нью-Йорк).

Усього лише два роки потому, в 1901 році, Рузвельт став лідером Сполучених Штатів (його було обрано віце-президентом 4 березня, а президентом США він став у вересні того ж року, одразу після вбивства президента МакКінлі). Всі умови тоді були як раз створені для того, щоб Рузвельт міг втілити у життя дві надзвичайно потужні реформи в країні. Першою реформою було впровадження антимонопольного Закону Шермана (Sherman Act). Як президент, Рузвельт, нарешті, використав своє право і притягнув до суду зо два десятки монополій, стверджуючи, що вони ведуть нечесну конкуренцію і цим сильно шкодять споживачам. Президент виграв більшість справ, зруйнувавши багато монополій, і створив “рівні умови гри” в численних галузях, що призвело до зниження цін, росту конкуренції, появи бізнес-інновацій, поліпшення рівня життя і економічної свободи для пересічного громадянина США.

Наступне, що надихнуло Рузвельта до впровадження змін – це подальший захист краси природи Сполучених Штатів. Він створив теперішню Національну службу із захисту лісів та 150 ділянок лісів в країні, що охороняються, більше трьох у кожному штаті (тоді США складалися із 45 штатів). Він також створив три національні парки і 18 національних пам’ятників. Одним словом, він захистив більше, ніж 930 000 квадратних кілометрів найгарніших земель США від надмірного використання і деградації навколишнього середовища. Його спадщина урівноважила бажання бізнесу використовувати природні ресурси та бажання любителів природи з усієї країни та світу насолоджуватися ними, водночас, забезпечуючи сталий розвиток економки, і залишаючи ліси здоровими та здатними відновлюватися.

Advertisements

6 thoughts on “До 110 річниці обрання Теодора Рузвельта віце-президентом США 4 березня 1901 року

  1. Рузвельт был настоящий президент поддерживаемый демократической партией США. Мне в его политике нравилось маневрирование между большим и средним бизнесом. К сожалению в Украине нет политиков которые вели бы борьбу с монополией больших компаний, а некоторые депутаты являются лобистами для больших капиталов. Лобируют прежде всего снижение налогов для больших компаний некоторые из которых есть монополистами в своей сфере деятельности.

  2. Теодор Рузвельт был красноречив, любил выступать, стремился быть первым. Его сын шутил, что отец не любит ходить на похороны и свадьбы, потому что не может быть ни покойником на похоронах, ни невестой на свадьбе. Он действительно желал блага Америке и американцам. Он боролся с коррупцией в правительстве и с ростом монополизма корпораций не ради борьбы, не для самоутверждения: он наивно полагал, что когда доброе и хорошее правительство регулирует деятельность корпораций, это происходит в интересах самих корпораций – ради возрождения американского духа свободного предпринимательства и честной конкурентной борьбы.

  3. @Михаил и @Евгений спасибо за отзывы. Видимо, вам понравился этот пост и ,в целом, тема жизни и деятельности американских президентов вам интересна. Скажите, а какие еще темы о США вам были бы интересны? О чем бы вы хотели узнать? Кстати, кроме блога, вы можете читать новости на нашей страничке Фейсбук http://www.facebook.com/usdos.ukraine

  4. Мне нравятся все посты выкладываемые на этом блоге, но в каждом посте тема должна быть раскрыта полностью.
    Я истенный любитель истории и мне интересны, исторические проблемные события в США и пути их решения. Также интересно было бы прочитать про знаменательные события в США и празднования их в разных регионах.Также можно было бы написать про различные интересные общественные организации в США и их деятельность. Например организация – Белые медведи, участники которой увлекаются зимним плаванием.

  5. Я присоединяюсь к коментарию Евгения. Мне интересно узнать то, что и ему. На facebook не хочу, хочу коментировать нелегально. И вообще на facebook какие то непонятные люди, напишут, что то в своём профиле и идут убивать людей.
    Ещё мне хотелось узнать про жизнь коренных обитателей США т.е индейцев сиу и апачей. Как они смогли адаптироваться к современным условиям жизни в США ?

  6. @Евгений и @Михаил спасибо вам за ответы, мы постараемся учесть ваши пожелания в дальнейшем при написании следующих постов.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s