Місячник афроамериканської історії – боротьба та основні досягнення афроамериканців Частина друга: від Мартіна Лютера Кінга до виборів президента Барака Обами

Автор посту: Деніел Сісек, заступник прес-аташе Посольства США

Мартін Лютер Кінг

Лідер боротьби за громадянські права Мартін Лютер Кінг, який проповідував шлях ненасильницького опору соціальній несправедливості, привернув увагу нації у 1963 році під час Маршу на Вашингтон, де він виголосив свою знамениту промову “У мене є мрія”.  У 1964 і 1965 рр.  Конгрес прийняв Закон про громадянські права та Закон про виборчі права, які, нарешті, дали повну юридичну рівність афроамериканцям на території Сполучених Штатів. Мартін Лютер Кінг трагічно загинув у 1968 році в Мемфісі від руки білої людини, яка виступала проти його зусиль щодо забезпечення рівності для афроамериканців.

Однак, юридична рівність не принесла повної соціальної та економічної рівності.

Барак Обама

Починаючи із 1960-х років спостерігається повільний прогрес в тому, що більше афроамериканців починають належати до середнього класу, стають більш освіченими і досягають високої кар’єри у всіх сферах життя суспільства. В останні роки все більше молодих американців під час перепису насалення почали називати себе мультирасовими, або належними до змішаної раси, що свідчить про пом’якшення жорсткої категорії  чорних і білих, яка довго була основною ознакою американського суспільства. Обрання Барака Обами в 2008 році першим афроамериканським президентом стала важливою віхою, демонструючи, що у менталітеті країни відбулися глибокі зміни. Однак, багато людей в афроамериканській громаді продовжують боротися, оскільки вони більш вразливі до високого рівня безробіття і бідності у порівнянні з білими. Крім того, деякі міські громади стикаються з невикорінюваними ознаками бідності, вживанням наркотиків та насильством.

Місячник афрамериканської історії – це гарний час для ознайомлення з цією довгою і неоднозначною історією у всій її складності. Це розповідь про людей кмітливих та сильних духом, які протягом сотень років прагнули рівності, а також реалізації мети, колись поставленої Авраамом Лінкольном «що ця нація під Богом і повинна мати нове народження свободи».

Advertisements

One thought on “Місячник афроамериканської історії – боротьба та основні досягнення афроамериканців Частина друга: від Мартіна Лютера Кінга до виборів президента Барака Обами

  1. Мартин Лютер Кинг одна из самых известных исторических личностей. Его речи,действия были направлены на обьеденение нации афроамериканцев для борьбы за своих гражданских прав. После выступлений за гражданские права афроамериканцев, его лозунги были антивоенные и направлены на борьбу с нищетой. Стоит также вспомнить востание в Нью-Йорке, в трущобах Гарлема. Когда погиб 15 летний афроамериканский мальчик Джеймс Пауэл, застреленный лейтенантом нью-йорской полиции.
    По странному стечению обстаятельств Мартин Лютер Кинг погиб 1968 году от рук наёмного убийцы.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s