День президента – на честь Джорджа Вашингтона

Джордж Вашингтон, 1-й президент США

Третій понеділок лютого – національне свято у США. І хоча це свято називається «День президента», його офіційна назва – «День народження Вашингтона». Цей день є відзнакою нашого першого президента, Джорджа Вашингтона, який народився 22 лютого. З часом це свято також стало пов’язане з ще одним великим президентом США, Авраамом  Лінкольном, який народився 12 лютого. Колись день народження Лінкольна відзначався окремо в багатьох штатах (а в декількох і дотепер).  Проте після введення свята «День Мартіна Лютера Кінга» в середині січня святкування дня народження Лінкольна об’єднали з днем народження Вашингтона у “День президента”, з тим щоб зберегти кількість офіційних робочих днів. У цьому році свято припадає на 21 лютого.

Часто говорять, що Джордж Вашингтон був «першим в серцях своїх співвітчизників». Американці знають і шанують його за два основних досягнення: як успішного головнокомандувача армією США у Війні за незалежність, та за встановлення обмежень виконавчої влади, коли він був першим президентом Сполучених Штатів.

Всі американські школярі можуть переказати історію про Джорджа Вашингтона та вишневе дерево, що, ймовірно, вигадана, але добре ілюструє думку народу щодо його бездоганної чесності. Історія розповідає про те, як Вашингтон, ще маленьким хлопчиком, бавлячись своєю новою сокиркою, ненароком пошкодив кору найкращої вишеньки в саду, і то так, що це улюблене деревце його батька невдовзі загинуло. Коли батько помітив і почав розпитуватись, хто міг призвести до загибелі дерева, він чесно зізнався, сказавши: “Я не можу сказати неправду”.

Під час Війни за незалежність, недосвідчені солдати Вашингтона зіткнулися з грізною британською армією. Але він привів їх до перемоги, пройшовши крізь неймовірні труднощі. Вашингтон також отримав всенародну повагу, коли після військового тріумфу відмовився від усіх переваг політичної влади,і замість цього повернувся на свою ферму у штаті Вірджинія як звичайний громадянин. Укладачі нової Конституції в 1787 році погодилися надати більше повноважень виконавчій владі, оскільки вони очікували, що саме Вашингтон буде обраний першим президентом США. Вони довіряли йому і вважали, що він не зловживатиме своєю посадою і створить важливі прецеденти обмеження виконавчої влади для його наступників.

Вашингтон служив на посаді президента два терміни з 1789 по 1797 рік. Він був найпопулярнішою особистістю в Америці наприкінці свого другого терміну, але знову відмовився від влади. Вчинивши так, він встановив неофіційну восьмирічну межу на президентство, яка згодом була оформлена у 22-й поправці до Конституції США (1951 р.). Його військове керівництво дозволило США отримати незалежність, але його чесність та відповідальне використання виконавчої влади, можливо, відіграло ще більшу роль у становленні країни як демократичної республіки, заснованої на верховенстві закону, де президент поважає обмеження своєї влади, передбачене Конституцією.

Advertisements

10 thoughts on “День президента – на честь Джорджа Вашингтона

 1. От всего сердца поздравляю народ США с Днем Президента!!! Хочу пожелать семейного и личного счастья, процветания,любви и радости каждому гражданину в отдельности и всему народу в общем!Мира Вашей стране как и мира во всем мире! Желаю Вам сохранить то за что боролись Ваши предки во главе с Вашингтоном, Линкольном – демократию, право, закон, свободу и независимость!!! Помнить и почитать свою историю – одна из основных обязанностей каждого гражданина…
  Вадим Федоров-Москвитин Ялтинский общественный оргкомитет “День Европы в Украине”

 2. Я пресоединяюсь к поздравлениям Вадима. Мы граждане Украины надеемся,что президенты США будут честно служить народу США и наследовать те демократические плиты, тот фундамент который заложил президент Джорж Вашингтон. Стремясь построить демократическую страну в полном, истеном понимании слова демократии.
  Наследуя традиции не стоит забывать,надо учитыват, современное развитие гражданско-правового общества.

 3. Опять эти американцы, но надо поздравить. ПОЗДРАВЛЯЮ
  Джорж Вашингтон это пример для американцев, но наш украинский, моторный Богдан Хмельницкий для нас Украинцев лучше. Он воевал за независимость. С панами московскими и польскими.Евгений подтвердит. Я на Евгения не обижаюсь за коментарий, буду стараться писать по теме материала, к Путину в блог не хочу – там коментировать нельзя. Шевченко тоже гордость Украины. Его стихи были направлены против порабощения крестьян и панства как явления.

 4. @Евгений и @Михаил спасибо за поздравление и комментарии! Мы надеемся, что вам интересно читать наш блог и такой взаимный обмен информацией будет способствовать двустороннему диалогу между нашими странами.

 5. Я от имени украинок поздравляю всех граждан США с днём рождения Джоржа Вашингтона. Его нет, но он навсегда останется в наших сердцах и сердцах граждан многих стран мира. Мы со студентками тоже садим вишини летом, также как и Джорж Вашингтон в детстве.

 6. @@@@@@-usembassykyiv Мне очень приятно за отзыв. Моё мнение ваш блог очень интересный для людей которые хотя узнать больше о такой далёкой стране как США. Он мне напоминает первую пасочку, которую мы построили с моей подругой в детстве Юлей. Щас правда песочницу обнесли забором и понавесили камер, какаята охранная структура там. Двухсторонний диалог это хорошо только на взаимовыгодных условиях. А то Евгений появится и начнёт цензировать мои демократические коментарии.

 7. Евгений я понимаю, что это @@@@@@-usembassykyiv неитересно, но детство это прекрасно. Буду писать коментарии по теме.
  Ещё хочу дополнить:” Мне обидно американские школьники знают про Вашингтона, а я его вижу только на долларах да на этом блоге “.
  Теперь знаю какую роль сыграл в становление развития США. Да это были плиты, фундамет демократии.

 8. Михаил ты умееш веселить. Ты наверно Джорж Вашингтон судя по твоему коментарию.

 9. Евгений я не Джорж Вашингтон просто меня гад кот достал. Отвлекает постоянно и я недописал: “Теперь знаю какую он роль сыграл в становление развития США”
  PS;Евгений под он подразумевается не кот, а Джорж Вашингтон

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s