Вступ до місячника афроамериканської історії, частина перша: Мартін Лютер Кінг

Автори посту: Деніел Сісек, заступник прес-аташе Посольства США та Хезер Фабрікант, заступник аташе з питань культури Посольства США

Подкаст: Послухати | Завантажити

Протягом цього тижня ми згадуємо роки життя та спадщину Мартіна Лютера Кінга, однієї з найважливіших фігур в американській історії.  Також ми чекаємо на лютий, в якому відзначається місяць афроамериканської історії, аби ще раз підкреслити той великий внесок, що зробили  афроамериканці в розвиток нашої країни. В лютому ми також чекаємо на візит до Києва Мері Уілсон (Mary Wilson) – однієї з учасниць легендарної «мотаун» групи «Сюпрімз» (The Supremes).  Її  життя  та музика у 1960-х були тісно пов’язані з боротьбою за громадянські права під керівництвом Мартіна Лютера Кінга.

Мартін Лютер Кінг (1929-1968) був баптистським священиком, який очолював боротьбу афро-американців за рівні права, доки його не вбили у 1968 році. Він дотримувався принципу ненасильницького опору несправедливості і гнобленню, відповідно до його християнських переконань. У 1963 році він очолив демонстрацію за громадянські права «Марш на Вашингтон», де він виголосив свою знамениту промову “У мене є мрія” («I Have a Dream») на сходах Меморіалу Лінкольна. Під час промови прозвучали, можливо, найбільш відомі його слова: “У мене є мрія, що одного разу четверо моїх дітей житимуть в країні, де їх будуть судити не за кольором їх шкіри, а за змістом їх характеру”. У 1964 році Кінг отримав Нобелівську премію миру, ставши наймолодшим серед  одержувачів цієї премії. Його керівництво рухом за громадянські права завершилося прийняттям Закону про громадянські права у 1964 році та Закону про виборчі права у 1965 році. У 1968 році він відправився в Мемфіс, щоб підтримати страйк прибиральників,  де його було вбито кулею снайпера. Це стало трагічною крапкою у його сміливій боротьбі за рівні права.

Чи знаєте ви про зв’язок між філософією Льва Толстого і Мартіна Лютера Кінга? Кінг був під сильним впливом успішної боротьби Махатми Ганді в Індії проти британського колоніалізму шляхом ненасильницького опору. Кінг відправився в Індію в 1959 році, щоб зустрітися з активними послідовниками Ганді. У свою чергу, філософія ненасильницького опору Ганді грунтувалася на творах Льва Толстого, і зокрема книзі “Царство Боже всередині вас” (“The Kingdom of God is Within You”). Толстой і Ганді вели тривалу переписку в останні роки життя Толстого. Таким чином, цілком правильно сказати, що власна стратегія ненасильницького соціального протесту Мартіна Лютера Кінга корінням сягає одного з видатних діячів культури Східної Європи. Ми також можемо простежити вплив Кінга, Толстого та Ганді на хід таких нещодавних подій, як масовий рух ненасильницького опору, що призвів до помаранчевої революції в Україні.

День Мартіна Лютера Кінга щороку відзначається у третій понеділок січня. Цього року Президент Обама підписав прокламацію на честь дня Мартіна Лютера Кінга, заявивши наступне: “Доктор Кінг вів нас до вершини гори, на якій всі американці – незалежно від кольору шкіри – можуть жити разом в умовах взаємної поваги та братерства. Його сміливе лідерство і промови об’єднали людей усіх верств суспільства в благородному прагненні до свободи і загальних громадянських прав”.

First Lady Michelle Obama and daughter Malia paint during a service project in the cafeteria of Stuart Hobson Middle School in Washington, D.C., Jan. 17, 2011

Цього року відзначається 25-а річниця з дня визначення цього свята федеральним. Вважається, що в цей день треба відзначити благодійництвом або зробити добру справу.  Президент Обама і його сім’я відзначили цей день добровільною роботою в одному з проектів середньої школи у Вашингтоні, округ Колумбія.

Advertisements

One thought on “Вступ до місячника афроамериканської історії, частина перша: Мартін Лютер Кінг

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s