Міжнародний тиждень освіти, або американці в дії

Автор посту: Парвіна Шамсієва-Кохен, співробітник Консульського відділу Посольства США в Україні

Іде сніг і школярі насолоджуються канікулами, а я з теплом згадую свою нещодавню зустріч з українськими старшокласниками, котра відбулася у рамках Міжнародного тижня освіти за ініціативи Держдепартаменту США та Департаменту освіти США.  Щороку, саме цього тижня, американці, котрі працюють у посольствах світу мають нагоду підкреслити важливість розширення знань учнів та студентів про культури світу, народи, мови, а також вирішальну роль міжнародної освіти та програм обміну у зміцненні контактів між людьми по всьому світу.  Будучи колишньою студенткою з Таджикістану, котра навчалася в США по програмі Open World Фонду Дж. Сороса, я зраділа нагоді відвідати київську школу №168 і поговорити про освітні програми та поділитися власним досвідом.  Моя українська колега, Ірина Тимченко, також виявила бажання брати участь.

Зустріч з учнями школи № 168
Зустріч з учнями школи № 168

Запевняю вас, це була незвичайна школа.  Це унікальна школа, єдина у київській області, де діти з фізичними вадами навчаються у звичайних класах.  Такий підхід на користь як дітям-інвалідам, так  і дітям без фізичних вад.  Деякі діти навіть почали ходити після впровадження такого експерименту!  А відданість та ентузіазм викладачів мене дуже вразили.

На зустрічі з учнями я вирішила обговорити питання відновних джерел енергії та права на інтелектуальну власність.  Ці теми надзвичайно цікавлять мене і я доклала максимум зусиль, щоб якнайкраще висвітлити їх перед аудиторією. Дітей також зацікавили згадані теми і вони ставили багато доцільних запитань після мого виступу.

У нашій спробі звернутися до студентів моя колега Елісон Ханна спілкувалася зі студентами за допомогою веб-чату про навчання за кордоном та, зокрема, про програму Summer Work and Travel. Ця програма зазвичай викликає величезний інтерес у українських студентів і число учасників програми з кожним роком зростає. Тільки в 2009 році, Консульським відділом Посольства США у Києві було розглянуто більш ніж 11000 заявок від учасників програми на отримання візи.

Веб-чат був відкритий для всіх зацікавлених студентів та організацій, проте основними учасниками веб-чату були студенти Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського та представники дніпропетровського філіалу організації Education USA – Інформаційно-консультативного центру  «Освіта». Під час чату Елісон висвітлила питання, пов’язані з програмою обміну, програмою управління, можливими місцями розміщення в США, типами віз та процедурою звернення по візу. Також Елісон дала поради щодо забезпечення особистої безпеки студентів під час перебування в США.

Інформація для презентації була взята з особистого досвіду роботи Елісон з різними програмами обміну. Презентація висвітлила найбільш часті запитання.  Аудиторія оцінила презентацію як дуже інформативну, одну з найкращих з усіх, які їм доводилось дивитися. Учасники веб-чату також відзначили відкритість Елісон та прозорість програми.

Advertisements

One thought on “Міжнародний тиждень освіти, або американці в дії

  1. Спасибо посольству США за активную жизненную позицию. Читаю ваш блог и восхищаюсь вашими безкорыстными поступками

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s