Одна пора року – багато свят – релігійний плюралізм в США

Автор посту: Хезер Фабрікант, Заступник аташе з питань культури

“Ми – народ, представлений багатьма націями, расами та релігіями, але об‘єднаними єдиним зв‘язком – свободою та рівністю», – Президент Франклін Делано Рузвельт.

Святкування Хануки у Білому Домі
Святкування Хануки у Білому Домі

«Упродовж минулих чотирьох декад нові імігранти привезли до США не лише свої мрії про свободу та економічне процвітання, але і свою Бхагавад-Гіту та Коран, свої образи  Бодхісаттва Гуань Інь та Діви Марії Гваделупської. Зараз ми носимо ярмулки, головні шарфи та тюрбани. Ми будуємо церкви, мечеті та сікхські гурдвари», – Діана Ек, професор Гарвардського університету, директор проекту з питань плюралізму.

Я виросла в сім‘ї представників двох релігій, та святкувала не одне, а два свята. Зростаючи в такій сім‘ї, молячись, та пізнаючи дві окремі, але споріднені релігії може багатьом видаватися дивним, але це надзвичайно розповсюджений феномен в Америці. Результати нещодавнього дослідження свідчать про те, що серед дорослих американців, 37 процентів одружені з представниками інших конфесій. До прикладу візьмемо хоча б нещодавній шлюб Челсі Клінтон з Марком Мезвінським в липні 2010 року, який був освячений як равином, так і священником. Проте, хоча таке явище є досить поширеним, багатьох американців непокоїть багаторелігійний шлюб, такий як, наприклад був у моїх батьків. 

KwanzaaКоли я була дитиною, ми з батьком, який сповідував іудейську релігію, купували свіжу соснову гілку на місцевому церковному базарі. Це зазвичай було перед Різдвом, оскільки іудейські свята святкують за місячним іудейським календарем, моя сім‘я запалювала менору упродовж перших восьми ночей Хануки. В моїй школі, в якій переважно навчалися афро-американці, декілька однокласників розповіли мені все про свято «Кванзаа», свято, що тривало тиждень та було засноване в 1966 році для того, щоб відзначити зародження афро-американської культури.

Барак Обама з дружиною Мішель вітають американців з Різдвом
Барак Обама з дружиною Мішель вітають американців з Різдвом

Відповідно до детального дослідження релігійної географії в США, було виявлено, що Америка – країна з найбільш широким розмаїттям релігійних віросповідань та конфесій в усьому світі. Перший Додаток  до Конституції США забороняє встановлення єдиної релігії в державі, та захищає свободу кожного громадяна на віросповідання. Кожного дня, американці різних конфесій та етнічних приналежностей моляться за різними традиціями. 

Для отримання більшої інформації про свободу віросповідання в США, будь ласка  перегляньте електронний журнал «Свобода Віросповідання» англійською та російською мовами.  Мені цікаво дізнатися Вашу думку!

Advertisements

One thought on “Одна пора року – багато свят – релігійний плюралізм в США

  1. Мне нравится президент Рузвельт также как и Рейган. Вот немного из истории:cамое значимое (на мой взгляд) решение президента Рузвельта.
    ФБР возникло в 1908 году: президенту уставшему от бессилия федеральных властей, понадобилась “большая дубинка”. Штат Бюро составили несколько десятков плохо подготовленных (и к тому же коррумпированных) чиновников: каждый здравомыслящий конгрессмен пытался посадить в ФБР своего человека, и тот в поте лица отрабатывал назначение. Люди из ФБР торговали информацией, брали взятки, занимались шантажом и вовсю собирали сведения о конкурентах “своих” политиков.
    В 1924 году президент назначил Гувера директором бюро расследований, в нём работало около 650 сотрудников, включая 440 агентов. В первые годы Гувер существенно сократил численность и расходы агентства. Гувер превратил бюро расследований в мощную современную организацию. Были повышены требования к принимаемым на работу сотрудникам, создана специальная школа для новичков. Особое внимание он уделял использованию техники, оборудованию криминалистических лабораторий, созданию архива отпечатков пальцев и контролю границ США
    Вот одно из всем известных его высказываний:”Я согласен занять пост директора ФБР,но у меня есть ряд условий. Мне необходима вся полнота власти – я сам буду решать, кого надо брать на службу, а кого увольнять, и Бюро не будет заниматься политикой”.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s