Церемонія вшанування українців, які зробили свій внесок до боротьби з торгівлею людьми

Автор посту:  Ерін Конкорс, радник Місії USAID з питань зв’язків з громадськістю

Посол Теффт нагороджує медаллю «За хоробрість та особистий внесок» консула Анатолія Писаревського
Посол Теффт нагороджує медаллю «За хоробрість та особистий внесок» консула Анатолія Писаревського

Цього сніжного вечора Київський академічний театр ляльок виглядав як казковий будинок – саме таке враження справляли яскраво освітлені башти з годинниками, вкриті снігом галявини та чудернацькі скульптури. Але замість того, щоб побачити дитячу виставу, у якій фігурки рухаються за примхою рук актора, мені довелося познайомитися з розповідями зовсім іншого ґатунку і переконатися, що у світі досі не все гаразд. Ляльками у цих історіях виступали живі люди, вивезені з власної країни заради грошей, а ляльководами – ті, хто позбавив їх свободи. У цей день Міжнародна організація з міграції (МОМ) вже п’ятий рік поспіль відзначала тих, хто зробив вагомий внесок до боротьби з торгівлею людьми. Ця подія, яка відбулася 2 грудня – у Всесвітній день боротьби за скасування рабства – мала привернути суспільну увагу до проблеми торгівлі людьми та віддати шану тим людям і організаціям, які налаштовані до реальної боротьби з цим злом та довели свою рішучість сміливими вчинками.

За даними МОМ, Україна є країною походження та транзиту, а останнім часом все більше стає і країною призначення для чоловіків, жінок та дітей, які потрапляють у лабети торгівців. У своїй промові керівник місцевого представництва МОМ Манфред Профазі згадав, що починаючи з 1991 року від торгівлі людьми потерпіли понад 110 тис. громадян України.

Фото надано Ксенією Симоновою
Фото надано Ксенією Симоновою

У театрі приглушили світло, і разом з українськими урядовцями та іноземними дипломатами, лідерами громадських організацій та іншими учасниками церемонії я спостерігала за виступами акторів, танцюристів і музикантів. Вони виражали своє власне бачення того, як сучасне рабство обриває людські зв’язки, калічить душі та здоров’я. Найбільше враження на мене справила дивовижна пісочна анімація у виконанні Ксенії Симонової – переможниці минулорічного конкурсу «Україна має талант». У її миттєвих картинах перед нами поставали жінки, чоловіки та діти, оплетені путами торгівців, їхній смуток та біль, але й надія на те, що разом держава та громадянське суспільство здатні кинути потужний виклик злочинцям.      

Першу нагороду («За хоробрість та особистий внесок»), яку спільно вручали Посол США Джон Теффт та директор Департаменту консульської служби МЗС України Андрій Олефіров, отримав Анатолій Писаревський – другий секретар з консульських питань Посольства України в Індонезії, який разом зі своїми колегами добився звільнення потерпілих від торгівлі людьми у цій країні. Працівники консульської служби швидко відгукнулися на поневіряння 19-річної студентки з Києва, яка думала, що їде працювати моделлю, а замість того була примушена займатися проституцією. Завдяки сміливим діям дипломатів вона та ще кілька молодих жінок з України, Росії, Узбекистану та Молдови були звільнені з полону злочинців.   

За словами Манфреда Профазі, сьогодні в Україні швидко поширюються нові різновиди сучасного рабства – зокрема це і примусова праця, і кримінальна торгівля людськими органами. Що стосується незаконного вивезення людей, то зараз ця загроза є реальною не лише для молодих дівчат та дітей, але навіть для жінок та чоловіків похилого віку.  

Уряд Сполучених Штатів Америки вже понад десять років підтримує заходи по боротьбі з торгівлею людьми в Україні. У центрі уваги цих програм перебувають такі питання, як просвіта громадян, технічна та матеріальна допомога правоохоронним органам і громадським організаціям, а також суспільна реінтеграція потерпілих, що включає професійну підготовку та створення нових робочих місць. За цей час 125 колишніх потерпілих створили 105 власних підприємств у таких галузях, як сільське господарство, будівництво, освіта та інші. У співпраці з мережею громадських організацій, що налічує 30 таких об’єднань, були визначені 2670 потерпілих; вони отримали допомогу, психологічну підтримку та послуги, завдяки яким змогли знову влитися у суспільство.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s