Згадуючи Помаранчеву революцію

Автор посту: Посол США в Україні Джон Ф. Теффт

Багато хто з американців згадують цього тижня про події Помаранчевої революції в Україні шість років тому. Для американців Помаранчева революція була, перш за все, символом надії – надії, що Україна повертається на шлях демократії та суспільства, де править закон. Так само, як і попередня Революція Троянд у Грузії, мирні акції протесту на Майдані продемонстрували громадянам моєї країни українське громадянське суспільство, яке хотіло виступити проти корупції та маніпуляцій під час виборів та побудувати правову націю та ефективне врядування.

Майдан незалежності 22 листопада 2004 року

Політики, історики та аналітики сперечатимуться з приводу історії Помаранчевої революції та її наслідків. Я вірю в те, що багато українців розуміють, що багато що ще належить зробити. Сьогодні я хочу знову наголосити на тому, що американська політика залишається незмінною – наші сподівання щодо України залишаються так само послідовними і сильними сьогодні, як і були шість років тому.  Побудова демократії і верховенства права лежать в основі нашого підходу до цієї країни, або, як я іноді кажу, всеосяжної парасольки над усім, що ми тут робимо. Справді, я б сказав, що ці цілі американської політики були принципово незмінними протягом майже двадцяти років незалежності України.

19 грудня 2008 р. Сполучені Штати та Україна занотували ці цілі в письмовому документі, а точніше у Хартії про стратегічне партнерство. Розділ IV цієї Хартії зобов’язує обидві сторони працювати разом в цілях зміцнення демократії в Україні та визначати конкретні напрями щодо співпраці.       12 квітня 2010 р. Президент України Віктор Янукович і Президент США Барак Обама підтвердили стратегічне партнерство між Україною і Сполученими Штатами і ” свій намір реалізувати цей потенціал у повній мірі”. Згідно із спільною заявою після цієї зустрічі, президенти двох країн “визнали спільні інтереси своїх країн і загальні цінності, відображені у Хартії: демократію, економічну свободу та процвітання, безпеку і територіальну цілісність, енергетичну безпеку, співпрацю в галузі оборони, верховенство права та спілкування на рівні людських контактів. Президент Янукович виклав президентові Обамі свої цілі щодо здійснення реформ в Україні, а президент Обама, у свою чергу, підтвердив свою рішучу підтримку у сприянні досягненню цих цілей.

Ось чому Америка дбає про демократію в Україні,  ось чому всі ми в американському посольстві так багато працюємо для досягнення цих цілей. Саме тому ми приділили так багато часу і ресурсів для моніторингу останніх місцевих виборів в Україні,  і саме тому ми працюємо на підтримку справжньої реформи в цій країні. Ми сповнені рішучості підтримувати українців у їх невпинних зусиллях щодо збереження свободи для себе та майбутніх поколінь, яка так надихала хоробрих українців у ті холодні дні і ночі 2004 року на Майдані Незалежності та по всй країні.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s